Hedeflerimiz

verita_krİdeal Tarım çatısı altındaki Verita’nın öncelikli hedefleri arasında ülkemiz iklim koşullarına uyum sağlayabilecek yeni meyve ve sebze türlerini üreticilerimizle tanıştırmak  ve söz konusu ürünlerin pazarlanması konusunda güvence oluşturmak bulunmaktadır.  Ayrıca Verita bu ürünlerin ihracatını yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı da hedeflemektedir.

Verita bu hedefler doğrultusunda, Hollanda menşeili  Versland Selection BV firması ile bir ortaklık yapmış ve bu ortaklık neticesinde Antalya’da özel bir üretim alanı oluşturmuştur.  Bu özel üretim alanında Türkiye’de pek bilinmeyen ama Avrupa pazarında yoğun talep gören özel sebze türleri yetiştirilmeye  başlanmıştır.

Türkiye’de kivi üreticisinin ve tüketicisinin bilinçlendirilmesine önem veren Verita kurulduğu yıldan itibaren Türkiye’de kivi meyvesi yetiştiriciliğinin özendirilmesi ve geliştirilmesini hedeflemekte  ve  bu hedef doğrultusunda pek çok çalışmanın  öncüsü olarak  yerli üreticilere destek olmaktadır.

Bunların haricinde Verita, Kosta Rika’daki üretim alanında Türkiye için özel ananas üretimine başlamıştır.  Yerli bir firmanın kendi ülkesi için yabancı bir ülkede standartları koruyarak ürün yetiştiriyor olması ülkemiz açısından bir ilk ve çok önemli bir projedir.