İçecekler

Sizlere birbirinden lezzetli ve faydalı, taze Verita meyveleri ile hazırlayabileceğiniz harika içecek tarifleri hazırladık.

Vietnam Yeşil Çayı

Yeşil çayları sıcak suda demleyin. Lime’ları sıkın ve balı karıştırın. Yeşil çay özütünüz hazır. Dilediğiniz kadar soğuk su ve buz ile sulandırın. Bizim favori ölçümüz, yarım bardak su ve buz, yarım bardak yeşil çay özütü. Afiyet olsun. Malzemeler 3 adet Verita Lime, 3 paket yeşil çay, 1 bardak kaynar su, 2 çorba kaşığı bal, Su […]

Devamı

Demirhindi Suyu

Ayıkladığınız demirhindileri ve zencefili sıcak suyun içine alın. 15 dakika bekleyip yumuşamalarını sağlayın. Demirhindili suyu blender’dan geçirin. Bir tülbent ile süzün. Tatlandırmak isterseniz balı ekleyip karıştırın. Afiyet olsun. Malzemeler 1 paket Verita Demirhindi, 1 çorba kaşığı rende Verita Taze Zencefil, 4 bardak sıcak su, Dilerseniz tatlandırmak için 3 çorba kaşığı bal.    

Devamı

Zerdeçallı Sıcak Çikolata

Sütü orta ateşte ısıtın. Zerdeçalı, çikolatayı ve kakaoyu ekleyin. Çikolata eriyene kadar orta ateşte karıştırın. Daha pürüzsüz bir içecek için dilerseniz sıcak çikolatanızı süzebilirsiniz. Biz çikolatanın şekerini yeterli buluyoruz ancak dilerseniz herhangi bir tatlandırıcı ile tatlandırabilirsiniz. Marşmelov parçalarını yağ sürdüğünüz bir bıçakla dörde bölerek sıcak çikolatanızı süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun. Malzemeler 1 çorba kaşığı rendelenmiş Verita […]

Devamı

Zencefil Shot

Tüm malzemeleri blender’a alın ve tamamen homojen hale gelene kadar, yaklaşık 1 dakika karıştırın. Süzerek servis edin. Tarif 2 porsiyonluktur. Afiyet olsun. Malzemeler:  2 yemek kaşığı rendelenmiş Verita Taze Zencefil, 1 adet Verita Lime’ın suyu, 1 çay bardağı su, Tatlandırmak için bal.

Devamı